Baigėsi mokslo metai... Atsisveikinome iki kito rugsėjo...

Pažintinės išvykos į Ukmergės pieninę metu susipažinome su pieninės darbu, pamatėme, kaip gaminami pieno produktai: varškė, sūris, saldūs sūreliai. Ragavome ką tik pagamintus glaistytus sūrelius. Buvo skanu ir įdomu.

Daugiau nuotraukų čia.

Nepamirštamų įspūdžių patyrėme svečiuodamiesi Indėnų kaime.  Mus pasitiko spalvingais elnio odos drabužiais apsirengęs indėnų vadas "Bėgantis Vilkas". Jis parodė mums kinkomus šunis, kurių kaime yra beveik trisdešimt. Kiekvienam vaikui nupiešė veidus išskirtiniais indėniškais raštais.  Susiskirstę į komandas, sugalvojome ypatingą savo genties pavadinimą, kuris suteikė stiprybės ir nenugalimos jėgos!  Oficialiai pripažinti indėnais ir įkvėpti bendros savo genties dvasios, žaidėme įvairius žaidimus, išmokome šaudyti į taikinį iš lankų bei indėniškų spjaudyklių.  Suėję į indėnų palapinę – Tipi, taip pat žaidėme indėniškus žaidimus bei rankose laikėme taikos pypkę.

 

Daugiau nuotraukų čia.

Įdomią pamoką Verslo ir technologijų mokykloje suorganizavo Ingos mama. Biologijos kabinete apžiūrėjome žmogaus skeletą, vidaus organų muliažą. Per mikroskopus stebėjome musės ir bitės sparnus bei kojas, žiedadulkes, kraujo lašelį. Patiko ne tik stebėti, bet ir patiems pasidaryti preparatus. Dėkojame Ingos mamai už naudingą patirtį.

Daugiau nuotraukų čia.

Rajoniniame pradinių klasių "Šviesoforo" konkurse sėkmingai dalyvavo mūsų Rusnius.

Daugiau nuotraukų čia.

Kartu su pirmokais ir ketvirtokais marginome didžiulį margutį Naisų vasaros organizuojamam konkursui "Vaikų Velykėlės". Labai patiko toks kūrybinis procesas.

Daugiau nuotraukų čia.

Artėjant gražiausiai pavasario šventei -  Velykoms, klasėje buvo  įkurtos kūrybinės dirbtuvės „Rid rid rid margučiai“.  Mes prasmingai, įdomiai, linksmai bendradarbiaudami ir kurdami praleidome "Dieną kitaip 2014". Susipažinome su Velykų papročiais ir įvairiais kiaušinių dažymo būdais.

Kovo 5 d. pamokos ilgam išliks mūsų atmintyje. Į mokyklą atvyko Viki Laboratorija. Dalyvavome užsiėmimuose, mokslu pagrįstomis temomis - trumpam tapome jaunaisiais mokslininkais. Atlikdami įvairius bandymus interaktyviai susipažinome su chemijos, fizikos ir biologijos mokslais.  Padedami šaunių VikiLab darbuotojų ir naudodamiesi nepavojingomis, virtuvėje randamomis, saugiomis medžiagomis „pagaminome“ dujas, kurių pagalba pripūtėme balionus. Džiaugėmės „reaktyviniais“ balionais, skraidančiais po visą klasę. Sumaišę keletą skirtingų medžiagų pakeitėme natūralių dažų spalvą.

Daug emocijų sukėlė fizikinis  bandymas. Ant džiovintuvo pučiamos oro srovės lengvai laikėsi, „šoko“ ore teniso kamuoliukas. Prie jo priartinus vamzdelį – kamuoliukas staiga šovė aukštyn. Buvo labai netikėta ir smagu. Mus kilo klausimų, kodėl taip įvyko. Laboratorijos darbuotojos suprantama kalba paaiškino fizikos reiškinį.        

Daugiausiai džiaugsmo suteikė pažintis su VikiLab pagalbininkais – gyvosios gamtos atstovais. Pirmą kartą pamatėme ir rankose laikėme egzotinį vabzdį – gyvalazdę. Sužinojome, kaip gyvena, kuo minta smiltpelės. Jas glostėme, laikėme rankose ir nenorėjome paleisti.

          

Daugiau nuotraukų čia.

Nors už lango pavasaris ir sniego nėra, bet Užgavėnių šventė buvo smagi. Žaisdami ir dainuodami "varėme" žiemą, stebėjome Kanapinio ir Lašininio kovą. Sudeginome Morę tikėdamiesi, kad kartu sudegė visos blogybės. Ir žinoma, valgėme tradicinį Užgavėnių patiekalą - blynus.

Po Užgavėnių linksmybių Kazytė ir Kazimieras visus pakvietė į tradicinę Kaziuko mugę.  Sugužėjome į salę. Vieni pardavinėjome savo kurtus darbelius, pagamintus skanėstus, kiti pirkome, derėjomės. Buvo labai linksma.

Daugiau nuotraukų čia.

Apsilankę interaktyvioje parodoje “Matematika gyvai” supratome, koks įdomus mokslas yra matematika. Įvairūs eksperimentai ir žaidimai leido prisiliesti prie vieno seniausių mokslų pasaulyje. Parodoje buvo galima paliesti ir išbandyti 20 eksponatų! Mes dėliojome dėliones, statėme tiltą, sukome galvą ties kauliukų žaidimais, stebėjome rutulių lenktynes, pūtėme muilo burbulus ir tuo pat metu – lyg visiškai tarp kitko – užsiėmėme matematika...

Daugiau nuotraukų čia.

Su būrelio ,,Molinukai" vadove mokytoja Inga K. svečiavomės pas keramikę Vitą Vaitkevičienę. Pamatėme senovinį žiedimo ratą, supratome, kaip reikia glazūruoti molinius dirbinius. Apsivilkę darbiniais rūbais patys glazūravome savo darbelius. Viešnagė labai patiko. Ačiū mokytojai Ingai už puikią išvyką.

Rimti ir susikaupę minėjome Laisvės gynėjų dieną. Uždegėme žvakutes, tylos minute pagerbėme žuvusius Sausio 13-ąją. Įsisegėme neužmirštuolės žiedą prie savo širdies - atminties ir pagarbos ženklą.