Su Advento žaidimais, dainomis, burtais, papročiais susipažinome Adventiniame rytmetyje, kurį organizavo tikybos mokytoja Vida T. Visus renginio dalyvius palaimino  ir pasveikino klebonas Šarūnas.

Po šventės salėje apibendrinome projektą "Advento keliu". Pasidalinome patirtais įspūdžiais, pasveikinome vieni kitus su artėjančiomis šventėmis. Mokytoja įteikė padėkos raštus šeimoms, kurios aktyviausiai dalyvavo projekte...

Adventas - puiki proga daryti gerus dabus. Todėl aktyviai įsijungėme į pirmos klasės mokinių inicijuotą Gerumo akciją. Aukojome beglobiams gyvūnams maisto ir kitokių jiems reikalingų daiktų. Surinktą auką vežėme į Krikštėnų beglobių gyvūnų prieglaudą. Džiaugiamės pasidalinę gerumu ir padėję šalia esantiems mažiesiems mūsų draugams.

Lankėmės Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filiale, kuriam vadovauja Gustės močiutė Audronė Kreizienė. Sąjungos pirmininkė buvo paruošusi mums įdomių žaidimų – užrištomis akimis atpažinti rankų darbo žaislus. Ne visiems tai pavyko padaryti, bet buvo smagu. Gėrėjomės silpnaregių žmonių sukurtais rankdarbiais, matėme, kaip sąjungos narės iš karoliukų veria nuostabias gėles. Kiekvienas gavome dovanų – po megztą suvenyrą. Dėkojame Gustės močiutei už suteiktą galimybę pamatyti, kuo gyvena neįgalūs žmonės.

Adventas – laukimo, rimties, vilties ir susikaupimo metas prieš šv. Kalėdas.  Daugelis šeimų įsijungė į  projektą „Advento keliu“.   Kiekvienam Advento vakarui paruoštos užduotėlės, kurias reikia atlikti visiems šeimos nariams kartu ir pasidalinti mintimis, kaip sekėsi, kokios kilo mintys bedirbant.

Klasėje papuošėme eglutę. Kiekvieną rytą uždegame žvakutę. Advento kalendoriuje randame užduotį vakarui su tėveliais.

Kartu su tėveliais ieškojome eilėraščio apie žiemą ir jį dailiai nurašėme...  Iš visų šeimos narių iškirptų plaštakų sukomponavome vainiką... Iliustravome mįslę... Leidome vakarą su H.K. Anderseno pasaka "Mergaitė su degtukais"... Dekoravome kalėdinį žaisliuką ir rašėme linkėjimus klasės draugams... Skyrėme laiko pokalbiams, bendrai veiklai su šeima.

Įspūdį paliko apsilankymas Lietuvos aklųjų bibliotekoje.  Jos vedėja A. Girnienė papasakojo, kad tokios bibliotekos aptarnauja skaitytojus – neregius, silpnaregius, jų šeimų narius, savo mikrorajono gyventojus. Sutrikusio regėjimo žmonėms skiriamos knygos Brailio raštu, garsinės knygos, knygos padidintu šriftu.

Vartėme Brailio raštu rašytas knygas. Pamatėme garsines knygas - kurių tekstas įrašytas į garso laikmenas (kasetes, kompaktinius diskus). Vedėja parodė pirmąją garsinę knygą, kuri įrašytą į juostelę.

Labiausiai patiko liečiant iškilius knygų paveikslėlius užrištomis akimis atpažinti gyvūnus ir paukščius. Vieniems ši užduotis buvo neįveikiama, o kai kam pavyko tai padaryti.

Mus sužavėjo bibliotekoje įkurtą vaikų piešinių paroda, skirta specialiai akliesiems. Pamėginsime ir mes sukurti tokių darbelių.

Daugiau nuotraukų čia.

Lapkričio 25 – 26 d.  vykdėme integruotą projektą „Jūratė ir Kastytis“. Tai meninis literatūrinis projektas, kuris apjungė lietuvių kalbos, matematikos, muzikos, pasaulio pažinimo, dailės ir etikos pamokas. Projekto tikslas – susipažinti su sakme „Jūratė ir Kastytis“, atskleisti jos grožį, nuotaikas, įspūdžius reikšti savitomis, kalbinėmis ir nekalbinėmis raiškos priemonėmis.

Projektas Jūratė ir Kastytis.doc
Microsoft Word Document 25.5 KB

Plačiau skaitykite čia.

Dalyvavome Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotame Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjime Lietuvoje. Šios dienos simbolis šiais metais - TOLERANCIJOS GĖLĖ. Gėlė tapo simboliu, sujungiančiu skirtingus žmones. 

Visą savaitę apie toleranciją  kalbėjome pamokų metu, aptarėme šio žodžio prasmę ir reikšmę. Labai patiko kūrybinis procesas - piešti, gaminti iš įvairių medžiagų gėles, ant kurių rašėme mintis apie tolerantišką elgesį.

Penktadienio rytą mokyklą papuošėme pieštomis ir pagamintomis gėlėmis. O salėje vyko šventė Tolerancijos dienai paminėti.Aptarėme nuveiktas savaitės veiklas, žaidėme, dainavome, atlikome įvairias užduotis.  Pristatėme savo požiūrį į toleranciją. Buvo įteiktos padėkos tolerantiškiausiems klasės mokiniams - Gabijai ir Rusniui.

Po to aplankėme mažuosius savo draugus - darželio vaikučius. Jiems dovanojome Tolerancijos gėles, kalbėjome apie draugystę, kartu šokome ir dainavome.

Projektą baigėme akcija „Padovanok gėlę šalia esančiam“. Tolerancijos gėles dovanojome  mikrorajono gyventojams, praeiviams. Jie maloniai priėmė mūsų gėles, dėkojo už gražią iniciatyvą.

Supratome, kaip svarbu yra gebėti toleruoti kitą ir visiems sugyventi draugiškai. Apie toleranciją kalbų niekada nebus per daug. Juk pasaulis didelis, žmonių daugybė, o priimti kitokį žmogų nėra lengva. Pažadame, kad tolerantiški būsime ne tik šiandien, bet ir kiekvieną dieną.

Daugiau nuotraukų čia.

Mus sudomino naujas netradicinis mokymosi būdas - sferinis kino teatras. Žiūrėjome filmą ,, Kaip mėnulis į svečius pas saulę ėjo". Matėme jauno mėnulio pasakų kelionę po zodiako ženklus saulės beieškant. Po vaizdingu ir spalvingu dangumi pagrindinio herojo laukė nuostabūs nuotykiai. Šis ryškus, įdomus, pažintinis filmas apie mėnulį ir 12 zodiako ženklų suteikė naują supratimą. Naudingą informaciją sužinojome efektingų vaizdų ir garso efektų pagalba. Programos metu stebėjome trimatę erdvę.  Jautėmės taip, lyg gulėtume po atviru dan­gumi. Per visą kupolą besisukantys vaizdai, krintančios žvaigždės sudarė tikrovišką reginį...

 

Daugiau nuotraukų čia.

Mums patinka netradicinės pamokos... Apie gaisrų pavojų, kaip jų išvengti pasakojo PGT poskyrio viršininkas; saugaus elgesio namuose, gatvėje mokė Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė. Pasaulio pažinimo pamokoje lavinome skonio pojūčius... Mėginome įelektrinti daiktus... Pavyko! Buvo smagu.

Už lango darosi vis šalčiau ir niūriau… Bloga nuotaika slegia labiau už kuprinę, prigrūstą knygų. Bet visą savaitę mus visus lydėjo spalvinga ir gera nuotaika. Kiekviena savaitės diena mokinių, darželio vaikučių ir darbuotojų dėka pražysdavo vis kita sutarta spalva. 

Raudona, geltona, žalia… Tokias spalvas rinkomės kiekvienai dienai. Rytą pasitikdavome linksma „spalvota“ dainele. O Spalvų savaitę užbaigėme mokyklos kieme surengta švente. Patyrėme daug teigiamų emocijų...

Daugiau nuotraukų čia..

Įdomią darbelių pamoką vedė Gustės mama Reda.Tai buvo kitokia, labiau įsimintina ir mums neįprasta veikla.

Daugybė mažų, keletas didesnių karoliukų, plonos vielutės. Tokios šios pamokos priemonės, kurias atsinešė Gustės mama. Ji mus mokė iš karoliukų suverti angeliuką.Reikėjo atidžiai klausytis nurodymų ir praktiškai atlikti mums neįprastą veiklą. Vieni kitiems padėdami sugebėjome suverti aukso spalvos angeliuką, kuris dar ilgai mus džiugins. Dėkojame mamai Redai už suteiktas geras emocijas ir naują patirtį.

 

Daugiau nuotraukų čia.

Baigėsi konkursas „Kamštelių vajus-2013“, kurį organizavo nacionalinis dienraštis „Lietuvos žinios“ drauge su EKODAIKTAI.LT bei AB „Plasta“. Mes naudingai ir ekologiškai praleidome vasaros atostogas – rinkome plastikinius kamštelius, ugdėmės atsakingumą, atkreipėme dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje. Į pagalbą pasikvietėme gimines, kaimynus, draugus ir surinkome net 20,5 kg plastikinių kamštelių. Daugiausiai jų  konkursui pristatė Luka.

Mokykloje buvome ne vieni, kurie mąstėme „žaliai“. Mums padėjo darželio vaikučiai ir visų klasių mokiniai. Bendromis jėgomis pavyko surinkti per 40 kg spalvotų kamštelių. Jie bus atiduoti perdirbimui. Džiaugiamės prisidėję prie ekologinio projekto ir dėkojame visiems, padėjusiems surinkti kalną plastikinių kamštelių ir parodžiusių rūpestingumą gamtai.

Daugiau nuotraukų čia.

Įdomi pažintinė ekskursiją į Panevėžį prasidėjo Pašilių Stumbryne. Čia iš arti pamatėme didžiausius laukinius Europos gyvūnus, įrašytus ne tik į Lietuvos, bet ir Tarptautinę Raudonąją knygą. Dengta pakyla - apžvalgos aikštelė - suteikė puikią progą stebėti kaimenės gyvenimą – kaip gyvūnai maitinasi, braižo savo didžiules nugaras į medžių kamienus, ilsisi saulės atokaitoje.

Pasivaikščiojome vaizdinga Senvagės  pakrante, pasigėrėjome įdomiomis skulptūromis.

Po to keliavome į Lėlių vežimo teatrą, kuris yra vienintelis toks Europoje. Teatre dalyvavome edukacinėje programoje „Teatro lėlės“, susipažinomeme su įvairių lėlių valdymo technika, lėlių gamyba. Trumpam tapome lėlių teatro aktoriais.

Vėliau apsilankėme meninio stiklo dirbtuvėse, kuriose pamatėme kaip iš bespalvio stiklo masės „gimsta“ nepaprastai dailūs, fantastiški dirbiniai.

Daugiau nuotraukų čia.

Penktadienio rytą į mūsų klasę atvyko Gustės močiutė – Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo pirmininkė Audronė Kreizienė ir Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės filialo vedėja Asta Girnienė. Viešnios papasakojo, kad spalio 15 d. bus minima Baltosios lazdelės diena. Daugelyje šalių šios dienos proga organizuojami renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas.

Sužinojome, kaip gyvena regėjimo negalią turintys žmonės, susipažinome su prietaisais, pritaikytais naudoti buityje. Pamatėme, kaip atrodo baltoji lazdelė, supratome jos svarbą neregių ir silpnaregių savarankiškam mobilumui ir orientacijai. Mėginome eiti užmerktomis akimis  su lazdele, rasti savo suolą klasėje.

Išbandėme, kaip veikia „kalbantis“ laikrodis, supratome, kaip pilti vandenį į puodelį, naudojant specialų įspėjantį prietaisą.

Bibliotekos vedėja parodė, kaip atrodo knygos, skirtos akliesiems, pasiklausėme įgarsintų knygų ištraukų. Klausėmės aklų žmonių sukurtų eilėraščių.

Gustės močiutė supažindino su brailio raštu, jo atsiradimo istorija. Patys galėjome parašyti savo vardą specialiomis rašymo priemonėmis.

Susitikimas neprailgo. Viešnios ne tik suteikė naudingos ir įdomios informacijos, bet ir pakvietė apsilankyti aklųjų bibliotekoje.

Esame dėkingi Gustės močiutei Audronei už suorganizuotą puikų pažintinį renginį klasėje.

Daugiau nuotraukų čia.

Lankėmės Ukmergės meteorologijos stotyje. Sužinojome, kad tai yra meteorologinis įrengimas, skirtas fiksuoti ir užrašyti orų duomenis. Pagal stotyje esančių prietaisų rodmenis sudarinėjama tos vietovės klimato analizė. Susidomėję apžiūrėjome stebėjimų aikštelę, joje esančius prietaisus. Išklausėme stoties viršininko V. Dičpetrio pasakojimą apie orų prognozes ir meteorologų darbą.

 

Daugiau nuotraukų čia.

Esame vieni iš daugiau nei 300 ugdymo įstaigų Lietuvoje, kurie spalio 8 d. dalyvavome Europos judėjimo savaitės bėgimo varžybose.

Smagu, kad patekome tarp 50 pirmųjų užsiregistravusių į akciją dalyvių ir gavome dovanų – olimpinių medalių komplektą. Greičiausiems bėgikams ir buvo įteiktos šios simbolinės dovanos. Mūsų klasėje greičiausi buvo Simona, Ugnius ir Deividas. Sveikiname juos!

Daugiau nuotraukų čia.

Žemėje gyvename ne tik mes, žmonės. Tos pačios žemės viena iš dalių – gyvūnai. Jie ne tik mūsų maitintojai, linksmintojai, bet ir ištikimi, geri draugai. Spalio 4-ąją pažymima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Šia diena siekiama parodyti žmonėms, kad tarp mūsų gyvenantiems gyvūnams reikalingas dėmesys ir globa. Kartu su trečios klasės mokiniais klasėje paminėjome šią dieną. Į mokyklą atsinešėme savo augintinius...

...paruošėme pristatymus apie savo mažąjį draugą.

Į šventę atvyko Ukmergės Zoocentro vadovas S. Barauskas. Jis pasakojo, kaip svarbu rūpintis savo augintiniais. Leido paglostyti žaltį... Jo neišsigando nei vaikai, nei trečiokų mokytoja.

Daugiau nuotraukų čia.

Džiaugiamės, kad mūsų mikrorajone atsirado vieta, kur galėsime sportuoti. Visi dalyvavome lauko treniruoklių atidarymo šventėje.

Esame labai kūrybingi. Lipdome, aplikuojame. Argi negražu?

Ir knygas vasarą skaitėme, auginome "Knygų medžius".

Gustė, Inga, Raminta, Milana, Justas ir Ugnius jų perskaitė daugiausia.

Kaip gera prisiminti vasarą!

"Mes netinginiavome, rinkome gamtinę medžiagą, darėme gražius darbelius"- džiaugiasi Gabija, Gustė, Jokūbas ir Eva.

Štai ir susitikome, lyg tos vasaros nė nebuvę...

Pirmoji pamoka, pirmieji piešiniai. Smagu!

Klasė dar tuščia... Laukiu jūsų sugrįžtančių.